.

گفتگو با ما

رتبه ما

تصاویر برتر

موضوعات

تصاویر تصادفیمطالب سایت

اوقات شرعی

لطفا نظرتان درباره وب سایت من انتخاب کنید ؟

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسطنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 456
نظرات : 1
مدیریت نوین مدارس: آموزش وپرورش تطبیقی

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
نویسنده: novel
تاریخ : سه شنبه، 12 بهمن ماه، 1395

به بهانۀ مقایسۀ ساختمان ها و امکانات آموزشی کشور فنلاند موضوعی را که مدتهاست دل مشغول و نگران آن هستم در این چند سطر مطرح می کنم تا شاید شما دوستان و بزرگان دیگر به آن فکر کنید و با طرح و گسترش آن در شبکه های اجتماعی، سیاستگذاران آموزشی نیز به آن بیاندیشند. گرچه فاصله ما با فنلاند فاصله دو کهکشان است ولی پاره ای از مشکلات ما حل شدنی هستند. موضوعی که بسیار کم بدان پرداخته شده است و جنابعالی هم که خود دغدغه فراوان دارید، صلاحیت های معلمی در کشور ما است. امروزه روشن شده  است که مهمترین عامل از مجموعۀ عوامل تأثیر گذار بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان معلم است.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 29
نویسنده: novel
تاریخ : پنجشنبه، 9 دي ماه، 1395

در اخبار ۲۰:۳۰ جمعه سوم دیماه ۹۵ علل افت کیفیت آموزشی در مدارس را اینگونه عنوان کردند: تعطیلی بیش از حد، تعطیلی سه ماه تابستان معلمان، ۲۴ روز تعطیل رسمی در سال، تعطیلی پنجشنبه ها، و اینکه دانش آموزان در سال فقط ۱۵۰ روز به مدرسه می روند؛ در حالی که طبق آمار اعلام شده در رسانه ملی در ژاپن دانش آموزان ۲۵۰ روز به مدرسه می روند و…

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 33
نویسنده: novel
تاریخ : يكشنبه، 30 آبان ماه، 1395

علمولوژی: از زمان ایجاد اصلاحات در حدود ۴۰ سال پیش، سیستم آموزشی فنلاند همیشه در رتبه بندی های بین المللی برای نظام های آموزشی در جهان رده های اول را به خود اختصاص داده است.
در زیر نگاهی داریم به ۲۶ حقیقت سیستم_آموزشی در کشور_فنلاند
۱ – کودکان فنلاندی از سن ۷ سالگی به مدرسه می روند.
۲ – در مقایسه با دیگر سیستم های آموزشی، در فنلاند دانش آموزان تا زمانی که وارد سنین نوجوانی شوند، به ندرت امتحان پس داده یا اینکه در خانه تکلیف انجام می دهند.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 92
نویسنده: novel
تاریخ : چهارشنبه، 26 آبان ماه، 1395

فنلاند یکی از موفق‌ترین نظام‌های آموزشی در جهان را داراست اما با این‌حال دست‌اندرکاران عرصه آموزش در فنلاند می‌خواهند نظام آموزشی را تغییر دهند و قرار است دروس موضوعی و میان‌رشته‌ای جایگزین دروس سنتی شوند.

به گزارش ایسنا، هرجا صحبت‌ از موفق‌ترین و پیشروترین نظام‌ آموزشی جهان در میان بوده، همیشه نام فنلاند خوش درخشیده است. موفقیت دانش‌آموزان فنلاندی در میان کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD و در آزمون‌های جهانی از جمله PISA (برنامه بین‌المللی ارزشیابی دانش‌آموزان) نشان از کارآمدی نظام آموزشی‌ای دارد که کودکان و نوجوانان فنلاندی در آن پرورش یافته‌اند.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 83
نویسنده: novel
تاریخ : پنجشنبه، 11 شهريور ماه، 1395

مدارس غیرانتفاعی یا غیردولتی! همین نام به ظاهر ساده برای خیلی از پدر و مادرهایی که بچه مدرسه ای دارند یک کابوس بزرگ است.

پدرهایی که حتی اگر دستشان هم به دهنشان برسد باز هم در بیشتر مواقع توان پرداخت شهریه های نجومی مدارس خاص را ندارند. قسطی یا غیرقسطی فرقی نمی‌کند؛ وقتی شاگردی در این مدارس ثبت نام می‌کند پدر و مادر باید به قول معروف پیه همه چیز را به تن خود مالیده و خودشان را برای هر خرجی آماده کنند. در گزارش میدانی از تعدادی از مدارس تحت عنوان «مدارس خاص» نحوه فعالیت و شهریه‌های این مدارس را بررسی کرده‌ایم.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 87
نویسنده: novel
تاریخ : يكشنبه، 7 شهريور ماه، 1395

» فنلاند، کوتاهترین ساعت آموزش در مدرسه و بهترین نتیجه آموزش در بین کشورهای اروپایی را دارد.

» معلمان با دانش آموزان خود به مقاطع بالاتر منتقل می شود.

» ویژگی منحصر به فرد مدارس فنلاند این است که معلمان در روش های تدریس کاملاً خودمختار هستند.

» در مدارس فنلاند، ساعات تفریح زیاد است زیرا بازی نقش مهمی در فرآیند یادگیری دانش آموزان دارد.

 » تاکید مدرسه بیشتر روی هنر، ورزش و موسیقی است.

 

 نظرات: 1 نظر
 بازدید: 134
نویسنده: novel
تاریخ : جمعه، 5 شهريور ماه، 1395

نظام آموزشی ایران، با تحمیل رقابت های بی رحمانه به کودکان، آنها را از بازی، خلاقیت، کار گروهی و تعامل، شادابی و یادگیری درس های زندگی باز می دارد.
امروز می خواهیم موضوع مهم دیگری را پیش بکشیم و آن "تجارت با کودکی" است.
ما، کودکان را پیش از موعد وارد رقابت می کنیم و در رقابت ها، خردشان می کنیم؛ به همین سادگی و به همین بی رحمی!
ما بزرگترها، بازی خودمان را می کنیم ولی مهره های این بازی را فرزندان مان قرار داده ایم، گویی، آنها نه انسان که فیل و رخ و قلعه شطرنج هستند؛ به همان سادگی که مهره ها را می زنیم و دور می اندازیم، به بچه هایمان نیز ضربه می زنیم؛ هم وزارت آموزش و پرورش، هم بسیاری از مدارس و موسسات و هم شمار زیادی از خانواده ها.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 99
نویسنده: novel
تاریخ : يكشنبه، 10 مرداد ماه، 1395

از نگاه پروفسور هایده صالحی اصفهانی / استاد نیشابوری دانشگاه واشنگتن آمریکا

صبح پنج شنبه 11 تیر ماه 1394، پروفسور هایده صالحی اصفهانی، استاد نیشابوری دانشگاه واشنگتن آمریکا مهمان جمعی از فرهنگیان نیشابوری بودند و در سخنانی به وضعیت آموزش و پرورش در آمریکا پرداختند.
آن چه در ادامه می آید چکیده ای از مطالب مطرح شده در این سخنرانی است که دکتر مصطفی بلوکی تنظیم نموده اند.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 155