.

گفتگو با ما

رتبه ما

تصاویر برتر

موضوعات

تصاویر تصادفیمطالب سایت

اوقات شرعی

لطفا نظرتان درباره وب سایت من انتخاب کنید ؟

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسطنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 456
نظرات : 1
مدیریت نوین مدارس: اخبار آموزش وپرورش

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
نویسنده: novel
تاریخ : چهارشنبه، 27 بهمن ماه، 1395

دکتر غلامعلی افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران در سومین همایش ملی روانشناسی مدرسه با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش خط مقدم پیشگیری از آسیب‌های_اجتماعی است، اظهار داشت: تا چه زمانی معلمان باید دو شغله باشند و تا چه زمانی می‌خواهیم برای آنها شعار بدهیم و عملیاتی نکنیم.
وی ادامه داد:‌ دانشگاه فرهنگیان باید تربیت دکترای روانشناسی و مشاور مدارس را جدی بگیرد چرا که هم‌اکنون به این کارشناسان در مدارس به شدت نیاز داریم.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 20
نویسنده: novel
تاریخ : يكشنبه، 24 بهمن ماه، 1395

✅ دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان (دوره اول و دوم متوسطه) سال تحصیلی ۹۷ ـ ۱۳۹۶ از طریق مرکز سنجش آموزش و پرورش جهت اجرا به آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور ابلاغ شد.
🔻ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان از روز دوشنبه مورخ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵ تا روز سه‌شنبه مورخ سوم اسفند ماه ۱۳۹۵ از طریق پایگاه اینترنتی ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 15
نویسنده: novel
تاریخ : يكشنبه، 26 دي ماه، 1395

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با اعضای انجمن فلسفه تعلیم و تربیت ایران بر گنجانده شدن درس مهارت های زندگی در متن کتب درسی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، فخرالدین دانش آشتیانی در دیدار اعضای انجمن فلسفه تعلیم و تربیت ایران در ساختمان شهید رجایی اظهار کرد: باید بسترهای  تعامل آموزش و پرورش با دانشگاهیان برای همفکری بیشتر درباره موضوعات تعلیم وتربیت فراهم شود.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 34
نویسنده: novel
تاریخ : دوشنبه، 22 آذر ماه، 1395

معاون دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت كه براساس آيين نامه جديد اين وزارتخانه، درسند تحول بنيادين آموزش و پرورش مردودي از پايه دهم (سال اول دوره دوم متوسطه ) حذف می شود.
امين باشي زاده روز دوشنبه درگردهمايي رئيسان آموزش متوسطه نظري آموزش و پرورش استان هاي كشور در خزر آباد ساري افزود : براساس اين طرح دانش آموزان پايه دهم با قبولي درحداكثر هفت عنوان درسي از 14 درس ( 50 درصد دروس) به پايه يازدهم مي روند. وي اضافه كرد : چنانچه دانش آموزان پايه دهم نتوانند اين حداقلي را براي قبولي كسب كنند، مي توانند در آزمون شهريورماه شركت كنند.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 52
نویسنده: novel
تاریخ : پنجشنبه، 18 آذر ماه، 1395

وزير آموزش و پرورش در بازديد سرزده از مركز آموزش عالي شهيد بهشتي دانشگاه فرهنگيان بر نقش كليدي آموزش مهارت هاي زندگي به دانش آموزان در مدارس و داشتن جامعه اي سالم با شهرونداني متعادل تاكيد كرد.
به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا،  پيش از ظهر امروز در روز دانشجو فخرالدين احمدي دانش آشتياني در بازديد سرزده اي كه از مركز آموزش عالي شهيد بهشتي دانشگاه فرهنگيان تهران داشت در گفتگويي صميمي در جمع مسئولان اين مركز اظهار كرد: معلماني كه از دانشگاه فرهنگيان روانه مدرسه مي‌شوند بايد علاوه بر تخصص‌هاي علمي در رشته هاي مربوطه، مهارت هاي لازم براي تعامل با دانش آموزان  را نيز فرا گيرند.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 52
نویسنده: novel
تاریخ : شنبه، 13 آذر ماه، 1395

به گزارش معلم ایرانی به نقل از خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ چند سالی است که وزارت آموزش و پرورش به بهانه صرفه‌جویی در هزینه اضافه‌کار و حق‌التدریس  معلمان‌، مدیر و معاونین مدارس ابتدایی تا متوسطه (به‌خصوص در بخش پسران) را مجبور به حضور در کلاس درس تا ۶ ساعت تدریس هفتگی کرده است.

به عبارت دیگر یک روز از روز کاری مدیر و معاونین مدارس در کلاس درس می‌گذرد و این موضوع در کلانشهر تهران با این حجم از مدارس، نمود دوچندانی دارد.

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 93
نویسنده: novel
تاریخ : چهارشنبه، 3 آذر ماه، 1395

انتقاد شدید شهروندان گرگانی از آموزش و پرورش /خیابانی یخ زده و پر از برف و گام‌هایی لرزان از وحشت سر خوردن، حکایت امروز دانش‌آموزانی بود که عازم مدارس در گلستان شدند و البته بسیاری هم براثر سر خوردن و افتادن روی زمین آسیب دیدند.به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، با توجه به عدم اعلام تعطیلی مدارس، در حالی که بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس حضور یافتند، تازه ساعت 8 صبح به آنان اعلام شد که مدارس شهرستان گرگان تعطیل است، تا ثابت شود که این مجموعه از تدبیر چندانی در مدیریت امور برخوردار نیست و در این منطقه دچار لغزندگی است.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 78
نویسنده: novel
تاریخ : چهارشنبه، 26 آبان ماه، 1395

فنلاند یکی از موفق‌ترین نظام‌های آموزشی در جهان را داراست اما با این‌حال دست‌اندرکاران عرصه آموزش در فنلاند می‌خواهند نظام آموزشی را تغییر دهند و قرار است دروس موضوعی و میان‌رشته‌ای جایگزین دروس سنتی شوند.

به گزارش ایسنا، هرجا صحبت‌ از موفق‌ترین و پیشروترین نظام‌ آموزشی جهان در میان بوده، همیشه نام فنلاند خوش درخشیده است. موفقیت دانش‌آموزان فنلاندی در میان کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD و در آزمون‌های جهانی از جمله PISA (برنامه بین‌المللی ارزشیابی دانش‌آموزان) نشان از کارآمدی نظام آموزشی‌ای دارد که کودکان و نوجوانان فنلاندی در آن پرورش یافته‌اند.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 83