.

گفتگو با ما

رتبه ما

تصاویر برتر

موضوعات

تصاویر تصادفیمطالب سایت

اوقات شرعی

لطفا نظرتان درباره وب سایت من انتخاب کنید ؟

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسطنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 456
نظرات : 1
مدیریت نوین مدارس: روانشناسی ومشاوره

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
نویسنده: novel
تاریخ : جمعه، 6 اسفند ماه، 1395

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، جزئیات هدایت تحصیلی دانش آموزان را اعلام کرد.

ميگنا: دكتر مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی صبح امروز در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، جزییات شیوه نامه جدید هدایت تحصیلی را اعلام کرد و گفت: قرار بود شیوه نامه هدایت تحصیلی در ابتدای امسال تدوین شود که به تاخیر افتاد.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 10
نویسنده: novel
تاریخ : دوشنبه، 2 اسفند ماه، 1395

سقراط یکی از بزرگترین فیلسوفانی است که توانسته خط سیر فکری بشر را تغییر بدهد. او را یکی از عاقل ترین متقاعدکنندگان می دانند.
روش او چه بود؟ آیا به مردم می گفت مردم در اشتباهند؟ آه، نه، سقراط چنین نمی کرد. او زرنگ تر از آن بود که چنین کند. تکنیک او که معروف به روش سقراط است بر اساس گرفتن جواب"آری" از طرف بود. او از رقیب سوالاتی می کرد که جواب او مثبت باشد و طرف را وادار می کرد پشت سر هم حرفش را تصدیق کند تا اینکه سرانجام صاحب تعداد زیادی آری می شد

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 14
نویسنده: novel
تاریخ : پنجشنبه، 28 بهمن ماه، 1395

مستندی می دیدم درباره ی زندگیِ یک خانم آمریکایی، که شغلش سنگ تراشی بود.
در یک روستای دور افتاده زندگی می کرد و خودش به عزم و اراده ی خویش سنگ های محیط اطراف را انتخاب می کرد و به سلیقه ی خود طرح می داد.
در بین صحبت هاش حرف جالبی زد؛ گفت: وقتی میخواهم سنگ ها را انتخاب کنم، بعضی هاشونُ اصلا نمی تونم از جاشون تکون بدم. انگار صداشونُ می شونم که میگن، دستتُ بکش ما نمی خواهیم تغییر کنیم؛ دوست داریم همین طوری باقی بمونیم!وَ در آخر هم پیروز میشن...

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 16
نویسنده: novel
تاریخ : چهارشنبه، 27 بهمن ماه، 1395

دکتر غلامعلی افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران در سومین همایش ملی روانشناسی مدرسه با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش خط مقدم پیشگیری از آسیب‌های_اجتماعی است، اظهار داشت: تا چه زمانی معلمان باید دو شغله باشند و تا چه زمانی می‌خواهیم برای آنها شعار بدهیم و عملیاتی نکنیم.
وی ادامه داد:‌ دانشگاه فرهنگیان باید تربیت دکترای روانشناسی و مشاور مدارس را جدی بگیرد چرا که هم‌اکنون به این کارشناسان در مدارس به شدت نیاز داریم.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 20
نویسنده: novel
تاریخ : جمعه، 22 بهمن ماه، 1395

معلم پرورشی بود، جایی در اوایل دهه_شصت،در همان معدود دبستان های ابتدایی شهر ما، همیشه اورکت خاکی رنگ کره ای می پوشید و شلوارهای سبز آمریکایی که فقط دوجیب داشتند.
اولین کتاب های داستان را او برای ما خواند و نزدیک دهه_فجر که می شد گروه سرود مدرسه را راه می انداخت و البته خودش ترانه هایش را می آورد و آهنگ هایش را.
سال هزارو سیصد و شصت و پنج بود، زمستان آن سال که شروع شد، ایرانی ها در یکی از بزرگ ترین عملیات هایشان شکست خوردند و به خاطر همین، سر هر کوچه و خیابان شهر کوچک ما حجله ی شهدا برپا شده بود.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 22
نویسنده: novel
تاریخ : دوشنبه، 18 بهمن ماه، 1395

طراحی بازی برنده-برنده، مبتنی بر اصول تفکر استراتژيک
قبل از آن که یک مفهوم کلیدی در تفکر استراتژيک را مطرح کنم، این داستان طنز را بخوانید:
چند تا برادر  تصمیم می گیرند مرغداری بزنن،
یکی شون بدقلق و لجباز بوده،
بهش می گن: تو شریک نیستی!

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 25
نویسنده: novel
تاریخ : پنجشنبه، 14 بهمن ماه، 1395

*خواندن کتابی به نام "بیشعوری" اثر خاویر کرمنت،خالی از لطف نیست، بخشهایی از آن نکات عجیب آن دراطرافمان هر روز تکرار می شود :⬇️
*✅اگر عدالتی وجود می داشت دادگاهها باید به معلمها هم اجازه می دادند که علیه دانش آموزان تنبلشان به خاطر گرفتن وقت و آسیب زدن به اعصابشان شکایت کنند . ص145*
*✅ واقعیت آنست که آدمهای درست و حسابی زیادی مشغول به تدریس در مدارسند اما دیوان سالارانی که برای معلم تعیین تکلیف می کنند که چه چیز را چگونه درس بدهند کار را خراب می کنند از اینجاست که بیشعوری گسترش می یابد . ص163*

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 30
نویسنده: novel
تاریخ : پنجشنبه، 14 بهمن ماه، 1395

یکی از فعالیت های مشاوران برگزاری جلسات با اولیاء دانش آموزان در قالب آموزش خانواده است.
در همه محافل علمی و آموزشی بر نقش والدین و تاثیر رفتار آنها بر عملکرد دانش آموزان صحه می گذارند و تاکید می کنند که خانواده یک ضلع مثلث تربیتی است.
عمده محتوای جلسات با والدین در رابطه با سبک های فرزند پروری است. اینکه  مهارت چگونگی برخورد با فرزندان را کسب کنند. چطور به نیازهای فرزندان پاسخ بدهند؟

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 42