.

گفتگو با ما

رتبه ما

تصاویر برتر

موضوعات

تصاویر تصادفیمطالب سایت

اوقات شرعی

لطفا نظرتان درباره وب سایت من انتخاب کنید ؟

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسطنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 456
نظرات : 1
مدیریت نوین مدارس: نظم وانضباط در مدارس

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
نویسنده: novel
تاریخ : سه شنبه، 18 آبان ماه، 1395

شلوغ کردن دانش آموزان در کلاس درس و30راه حل برخورد با آن

در بعضی از كلاسهایم تعدادی از دانش اموزان با حرف زدن و وول خوردن نظم كلاس را به هم می زنند و تذكر دادن هم فایده ای ندارد چگونه میتوان مشكل را در كلاس به روش تازه ای حل كرد. 

   بی شك ، كم شدن مشكلات انضباطی به داشتن آموزش اثر بخش تری می انجامد.لازم نیست كه همه ی دانش آموزان كلاس رفتار نا هنجاری داشته باشند . سه یا چهار دانش آموز ویا حتی یك نفر می تواند فرایند یادگیری را چنان مختل كند كه حتی دانش آموزان خوب نیز نتوانند از كلاس استفاده كنند.

 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 173
نویسنده: novel
تاریخ : يكشنبه، 2 آذر ماه، 1393

کارشناسان آموزشی تاکید کردند که نوع طراحی کلاس درس تاثیر چشمگیر بر بهبود بازده تحصیلی و موفقیت دانش‌آموزان دارد.به گزارش ایسنا، کارشناسان در این مطالعه اظهار داشتند: برای آنکه دانش آموزان از تمام قوای خود برای آموزش بهره ببرند محیط کلاس درس باید حداقل کیفیت ساختاری را دارا باشد و شرایطی داشته باشد که به همه دانش‌آموزان حس ارزشمند بودن را القا کند.

 
 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 1275
نویسنده: novel
تاریخ : جمعه، 28 شهريور ماه، 1393

یکی از اصولی که معلم نمونه حتما باید رعایت کند نظم و انضباط است. گرچه این خصلت برای همگان ضروری و لازم است، ولی برای معلم ضرورت بیشتری می یابد. در اهمیت و ضرورت این امر اساسی همین بس که حضرت علی (ع) می فرمایند: و نظم امرکم.

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 1544
نویسنده: novel
تاریخ : يكشنبه، 29 تير ماه، 1393

همه مدیران و معلمان دوست دارند که مدرسه ای منظم، مرتب، آرام و همراه با ادب و احترام داشته باشند، اما، متأسفانه به علت نداشتن نگرش ها و بکار نگرفتن روش های مناسب، آن گونه که باید موفق نیستند. دلیل اصلی آن این است که نگرش آن ها، شاید یک نگرش تربیتی و مبتنی بر رفتار شناسی نبوده و بدون درک علت می خواهند ظاهر رفتار افراد را اصلاح کنند.

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 1204
نویسنده: novel
تاریخ : سه شنبه، 6 اسفند ماه، 1392

توماس آمسترانگ تعریف می کند که سال ها پیش در یک برنامه ی کمدی دیده است که معلمی برای ساکت کردن دانش آموزان با صدای بلند می گوید : بچّه ها ! بچّه ها ! 

 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 1897
نویسنده: novel
تاریخ : پنجشنبه، 9 آبان ماه، 1392

 

پيشرفت‌ هر جامعه‌ به‌چگونگي‌ كيفيت‌ آموزش‌ و پرورش‌ آن‌ جامعه‌ بستگي‌ دارد.كلاس‌،مركزي‌ براي‌ نظام‌ پوياي‌ تعامل‌ انسان‌ است‌. هر روز هزاران‌ رفتار كلامي‌ وغيركلامي‌به‌طورفردي‌وجمعي‌در كلاس‌اتفاق‌مي‌افتدكه‌در جاي‌ خود قابل‌ تأمل‌ است‌.

فنون‌ مديريت‌ كلاس‌ به‌وسيله‌ي‌ عوامل‌ مشخص‌كننده‌ي‌ موقعيت‌ معلم‌ ودانش‌آموز اندازه‌گيري‌ مي‌شوند و نگرش‌هاي‌ دانش‌آموزان‌ در كلاس‌ رسمي‌ و رشدآنان‌ با مهارت‌هاي‌ مديريتي‌ معلم‌ در كلاس‌ توسعه‌ مي‌يابد.

 
 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 2465
نویسنده: novel
تاریخ : دوشنبه، 26 فروردين ماه، 1392

هر چند وقت یک بار، با خود می اندیشم «آیا می توانم در کار معلمی دوام بیاورم؟!». طبیعی است که وقتی در کارمان از هم گسیختگی پیش می آید، احساس عصبانیت و نومیدی می کنیم؛ به هر حال، در این گونه موارد، همه منتظرند تا چگونگی واکنش ما را ببینند. پیشنهاد های زیر ممکن است به شما کمک کند تا در مقابل موانع و از هم پاشیدگی کلاس با وقار رفتار کنید:

 نظرات: 1 نظر
 بازدید: 2161
نویسنده: novel
تاریخ : جمعه، 24 آذر ماه، 1391
 نظرات: بدون نظر
 بازدید: 2547