کد مطلب: 5697

تاریخ انتشار: آذر ۳۰, ۱۳۹۷

⭕️ نمایندگانی که در گفتار و عمل خود تناقض دارند. …!!؟

✅ نمایندگان مجلس عمدتا از نخبگان علمی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ،با اخلاق، معتقد به حق الناس و کسی که دغدغه مالی نداشته باشد، انتخاب می شود. تا هنگامی که به عنوان وکیل مردم و کشور انتخاب می شود، بتواند از نظام جمهوری اسلامی ایران و تمامیت ارضی کشور و با تصویب قوانین و لوایحی که بتواند کشور را از بحران ها، خارج کرده یا اینکه راه توسعه همه جانبه را در کشور هموار کند، انتخاب می کنند.

✅ اما گاها طائفه گرایی یا قومیت پرستی در جامعه، مانع بزرگ در برابر شایسته سالاری است. که نمی گذارد افراد شایسته بتوانند به مجلس راه یابند، وقتی مجلس شورای اسلامی پر شود از آدم هایی که به وسیله طائفه گرایی و …. به مجلس راه یافته اند، و مراتب علمی ، سیاسی ، اجتماعی و …. آنها در نظر گرفته نشود، نتیجه ای جز رکود اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، ورزشی و … در کشور نخواهیم داشت.

⭕️ نماینده ای به گمرگ وارد می شود، و توانایی چهل و پنج دقیقه انتظار را ندارد، پس از چهل و پنج دقیقه فحاشی را آغاز میکند، فحاشی قطع نمیشود تاجاییکه از سالن انتظار اخراج میشود.که نمونه بارز یک انتخاب است.

✅ اما سریعا” جلسه غیر علنی تشکیل می شود و فضای مجلس بجای اعتراض به رفتار نماینده به نفع نماینده شکل میگیرد. تا کارمند اداره گمرک را زیر فشار بگذارند. و کاری انجام دهند که دیگر شاهد چنین حرکتی از سوی مردم یا کارمندان به نمایندگان مجلس نباشند.

✅ بعد همین مجلس مردم را به بردباری و صبر در برابر تحریم ها فرا می خواند، اما خودشان صبر ۴۵ دقیقه ای را ندارند.
حال نه این نماینده و نه دیگر نمایندگان به خاطر مرگ آن سه دانش آموز که بخاطر وسائل گرمایشی نا امن جان خود را از دست دادند و هر ساله شاهد چنین وقایعی هستیم، نه جلسه علنی یا غیر علنی تشکیل دادند، تا دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشند. این تناقض عملی این نمایندگان که وکیلان مردم هستند، به هیچ زبانی نمی توان توصیف کرد.

✅ واقعا اتفاق تلخی است! مجلس به بررسی سوال احتمالی از وزیر اقتصاد بیافتد که بدلیل رفتار کارمند گمرک با نماینده ای از استان سیستان و بلوچستان باشد.
و در سویی دیگر دانش آموزان عزیز که آینده کشور عزیزمان را رقم خواهند زد، بدلیل نداشتن وسیله گرمایشی کم خطر جان خویش را از دست میدهند.

✅ هر دقیقه وقت مجلس بیش از ۳۰ میلیون تومان می ارزد
اگر ۴۰ دقیقه وقت مجلس به خاطر یک جمله نماینده سراوان هدر رفته باشد، تا الان ملت شریف ایران، یک میلیاردو دویست میلیون تومان به خاطر ” تو … خوردی که از من دستور نمی گیری” هزینه داده است.

از ماست که بر ماست.

⭕️ کانال سایت تورکمنیا
@Turkmenia

عالی(۱)خوب نبود !(۰)
ارسال دیدگاه