کد مطلب: 5525

تاریخ انتشار: مهر ۲۱, ۱۳۹۶

سنگاپور بهترین کشور از نظر عملکرد در حوزه علم

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده برنامه بین المللی ارزیابی دانش آموزان PISA کشور درباره سیستم آموزشی کشورهای عضو این برنامه، سنگاپور به عنوان بهترین کشور در زمینه عملکرد در حوزه علم قرار دارد.

گابریلا راموس، مسئول هماهنگی گروه از سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در باره چرایی عملکرد خوب سیستم آموزشی در کشورهای آسیایی می گوید: «عوامل بسیاری در این مورد دخیل است. به نظر من مهمترین دلیل این است که آنها برای دانش آموزان اهداف بسیاری در زمینه آنچه می توانند کسب کنند، تعیین می کنند. آنها بر منابع و تلاش های آنها تمرکز دارند و البته این تلاش ها تنها به مدرسه محدود نمی شود بلکه خانواده ها نیز سرمایه گذاری بالایی در زمینه آموزش برای کودکان خود در نظر می گیرند. مهمتر از همه اینکه آنها برای معلمان نیز سرمایه گذاری می کنند.»

وی همچنین در رابطه با عدم استفاده و بهره وری از تکنولوژی در کلاس های درس برای توسعه آموزش می گوید: «عدم بهره گیری از تکنولوژی در کلاس های درس هشداری است برای سیستم آموزشی زیرا استفاده از تکنولوژی و تکنیک های پیشرفته جدید، آموزش را بهبود می بخشد.»

براساس این گزارش، سیستم آموزشی در اروپا بر خلاف کشورهای آسیایی در حال افت است. بدترین کشور از نظر توسعه علم در بین ۷۲ کشوری که در این برنامه عضو هستند، جمهوری دومنیکن است و پس از سنگاپور کشورهای ژاپن و استونی در جایگاه بعدی قرار دارند.

@euronewspe

عالی(۰)خوب نبود !(۰)
ارسال دیدگاه